ضریب تاثیر مجلات isi انجمن ها انعکاس تجربیات داوری عجیب و مضحکانه ژورنال علمی پژوهشی پاسخ به : داوری عجیب و مضحکانه ژورنال علمی پژوهشی

#10697 پاسخ
پانته‌آ

سلام، من هم دقیقاً همین الان ایمیلی مشابه صحبت شما دریافت کردم که اعصابم رو به هم ریخت! با توجه به اینکه کمتر از دو هفته به مصاحبه دکتری مونده، کاملا مشخصه مقاله ای که سه چهار ماه پیش ایمیل دادن که مورد پذیرش علمی قرار گرفته و شهریور ماه چاپ میشه، چرا دقیقاً این زمان باید بگن به دلیل قرار نگرفتن در اولویت پذیرش رد شده!! پاسخ واضحه دیگه، اونم مقاله ای که قرار بوده ۳-۴ ماهه داوری بشه اما بعد از ۷ ماه داوری شد و الانم که نزدیک چاپ بود یکدفعه رد شد که جا برای سفارشیها و به قول دوستان اونهایی که پول می پردازند و رشوه میدهند و دانشجوی استاد فلانی و خود استاد بیسالی هستند، باز شود. افرادی هم که مثل من هیچوقت پارتی ندارند بالای دوساله که هنوز موفق نشدند یک مقاله ای که شخصا خودشون نوشتند رو چاپ کنن! خنده داره بعد تمام مقالات کپی شده و پول داده شده و خریداری شده و داده سازی شده، تند تند وارد دنیای علمی می شوند! رشته شما رو نمی دونم اما روانشناسی کاملا انحصاری و باند بازیه، یا عضوی از یک باند باید باشی یا شوت میشی بیرون…اینو خیلی سال پیش یک نفر بهم گفته بود، تا وارد دنیای روانشناسان نشدم کاملا درک نکردم ….متاسفم واقعا…همین …و ترجیح میدم دیگه برای این مملکت پژوهش نکنم…و اگه روزی خواستم پژوهش کنم و مقاله بنویسم فقط برای کشوری که ارزش پژوهش رو بدونن اینکارو خواهم کرد.