#11042 پاسخ
avatar
رحمان

دوست عزیز اینکه ایرانی ها رکورد دار چاپ مقاله در یک نشریه باشند دال بر بی کیفیت بودن آن نشریه نیست، از طرفی دانشگاه بو-علی سینا مهد پرورش بزرگترین دانشمندان ایران خصوصا در رشته و گرایش های مختلف شیمی است، و اینکه دانشمندان و اساتید این دانشگاه توجه ویژه ای به این نشریه دارند را می توان دال بر کیفیت آن دانشت که q1 هم هست و از ایمپکت خوبی هم برخوردار هست.
از طرفی محکوم کردن این نشریه به اینکه مقالات آن قابل تکرار نیست و اکثرا داده سازی هست نیزغیر اصولی و غیر حرفه ای هست با نگاهی دقیق می توانید ببینید که اکثر مقالات این نشریه دارای ساپورتینگ اینفورمیشن های خوب و با کیفیتی هستند که آنالیز های کاملی دارند. و همچنین روش های گزارش شده در این نشریه بارها توسط سایر پژوهشگران سرتا سر دنیا مورد استناد قرار گرفته اند که خود تایید کننده صحت مقالات چاپ شده است.
اگر بخواهیم با استناد به صحبت های خود شما این نشریه را محکوم کنیم باید کلی از نشریات با کیفیت جهان از جمله نشریاتی که در زیرخدمت شما عزیزان لیست کرده ام و آنها را با یک سرچ ساده در scopus به راحتی میتوان بررسی کرد و دریافت که ایرانی ها جزو چند کشوری هستند که بیشترین آمار چاپ را در آنها دارند باید در بلک لیست قرار بگیرند؟؟؟؟!( آنهم بعلت اینکه نویسندگان آنها بیشتر ایرانی هستند؟) اما در واقعیت اینطور نیست این نشریات جزو نشریات با کیفیت شیمی هستند و خوشبختانه پژوهشگران کشورمان موفق به چاپ تعداد زیادی مقاله در این نشریات شده اند که بنظر من باید دست این عزیزان را بوسید زیرا این عزم و اراده و عمل که چنین نتیجه پرباری داده است جای بسی افتخار دارد.
Microchimica Acta
Materials Science and Engineering: C
Spectrochimica Acta Part A Molecular And Biomolecular Spectroscopy
Talanta
Analytical And Bioanalytical Chemistry Research
Electroanalysis
Chemical Engineering Journal
Microchemical Journal
Journal of Food Measurement and Characterization
Materials Today Communications
New Journal of Chemistry
در تمام نشریات بالا ایرانی ها جزو کشور های پر مقاله هستند.
در Applied Organometallic Chemistry هم باید با همین دیدگاه برخورد کرد. این نشریه خوبی هست و بسیاری از عزیزان فعال در تلاش برای چاپ مقاالات با کیفیت خود در این نشریه هستند.که از قضا از پروسه داوری و داوران و ادیتوریال برد بسیارخوبی هم برخودار هست.

در پایان : بیایید برای کار و زحمات همدیگر ارزش و احترام قائل باشیم و دست از تخریب رقبا برداریم. و در آرامش و صمیمیت و ایجاد فضای همکاری یک جو مناسب برای ارتقای سطح علمی کشور قدمی موثر برداریم.