#11885 پاسخ
avatar
Mohammad

سلام خدمت همه بزرگواران،
در مورد مجله IJE مواردی که دوستان بیان کردم رو مطالعه کردم.
باید عرض کنم که این مجله جز مجلات ISI بوده و در مستر لیست JCR هم قرار داره ولی اینکه چرا سایت impactfactor هنوز این مجله رو جز مجلات JCR بحساب نمیاره برام عجیب هست.
لطفا مسئولین سایت مستنداتی که در ادامه عرض میکنم رو مجددا بررسی کنن:
اول اینکه در سایت رسمی وزارت علوم و تحقیقات به آدرس https://journals.msrt.ir/ صراحتا این مجله رو در دسته مجلات بین المللی ISI قرار داده (صحت این مطلب از آدرس فوق به سادگی قابل بررسی است).
دوم اینکه این مجله هم در لیست SJR و هم اسکوپوس قرار داره.
سوم و مهمترین مدرک اینه که از سایت رسمی https://mjl.clarivate.com/home به راحتی میشه دید که این مجله در لیست مستر JCR اومده.
باید ذکر کنم که برخی دوستان گفتن این مجله در لیست Emerging Sources Citation Index اومده. در پاسخ باید گفت که اگر یک اکانت در سایت رسمی JCR بسازید (به آدرسی که پیشتر به اون اشاره کردم)، و وارد اکانتتون بشید و از سربرگ Download جدیدترین لیست JCR رو دانلود کنید میبینید که این مجله نه تنها در لیست Emerging Sources Citation Index اومده بلکه در لیست اصلی (Master List) رتبه بندی JCR هم قرار داره!!
به دلایل ذکر شده این مجله در لیست JCR قرار داره و حتی اگر ISSN مجله رو هم در سایت JCR سرچ کنید میبینید که برای این مجله ضریب تاثیر تعلق گرفته.
با این اوصاف هنوز برام سواله که چرا سایت impactfactor.ir هنوز این مجله رو در لیست JCR قرار نداده!!!!!