#7409 پاسخ
ايمان روستا

باسلام و احترام،
من واقها نميتونم بفهمم كه دانشگاه شهيد بهشتي بر چه اساسي ناشر MDPI كه واقعا يكي از موفق ترين ناشران بوده رو در ليست سياه خودش قرار داده؟!!!!
قبلا پيگير شدم كه جواب دادن چون اين ناشر براي چاپ مقالات پول ميگيره، توي ليست سياه قرار گرفته. ايا واقعا اين استدلال درستي هست؟!
ايا بايد اينقد سطحي قضاوت كرد و مجلاتي با اعتبار بشيار بالا را در ليست سياه قرار داد؟
ايا واقعا فكر كرده ايد كه چاپ مقاله در اسن سري مجلات كار ساده اي است؟!

من به عنوان يك عضو هيات علمي از مسولان محترم دانشگاه شهيد بهشتي عاجزانه خواهش ميكنم كه در تصميمشون تجديدنظر كنن.

ايا بايد مجله Theoretical and applied Climatology  رو هم كه براي چاپ مقالات اوپن اكسس بيش از ٢٥٠٠ دلار پول ميگيره هم در ليست سياه قرار بديم؟

ايا بايد سري مجلات AGU مربوط به انجمن ژيوفيزيك امريكا هست رو بدليل دريافت حق چاپ بالاي ٢ هزار دلار هم در ليست سياه قرار بديم؟

و همينطور ساير مجلاتي كه ميشناسيم.

من واقعا منتظر يه توجيح منطقي از طرف بزرگواراني كه اين ناشر واقعا موفق رو در ليست سياه دانشگاه شهيد بهشتي قرار دادن هستم.

ايا مقالات ضعيفي رو اين ناشر به چاپ رسونده؟!!! كه قطعا جواب نه هست. چون واقعا چاپ مقاله توي اين مجموعه كه بشياري از مقالاتش هم جي سي ار هستن بسيار سخت هست و مقالات تاپ ميتونن اجازه انتشار رو پيدا كنن.

اميدوارم كه با تجديدنظر در اين تصميم بتونيم شاهد تصميمات مبتني بر منطق و با در نظر گرفتن همه جوانب باشيم.

سربلند باشيد.
هيات علمي دانشگاه يزد
0917190****